ЕКГ з розшифровкою

Як лікар аналізує результати?


Вивчення електрокардіограми відбувається в кілька послідовних етапів:
1. На цьому етапі лікар повинен розрахувати і проаналізувати інтервали. Лікар розглядає QT – інтервал. Якщо має місце подовження цього відрізка, то це говорить, зокрема, про ішемічну хворобу серця, якщо мова йде про вкороченні, тоді мова може йти про гіперкальцемія.
2. Після цього визначається такий показник, як електрична вісь серця (ЕОС). Це робиться за допомогою розрахунку, заснованого на висоті різних типів зубців на електрокардіограмі.
3. Після цього відбувається розгляд комплексу. Йдеться про зубці типу R і його найближчих ділянках графіка по обидва боки.
4. Далі розглядається інтервал. Вважається, що для нормального серця він повинен знаходитися на середній лінії.
5. Після цього на основі вивчених даних дається підсумкове кардіологічне висновок.
Нормальні показники для дорослих:
• Р – в нормі повинен бути позитивним, показує наявність біоелектрічества в передсердях;
• Зубець Q – в нормі є негативним, він відноситься до міжшлуночкової перегородки;
• R – характеризує електричний потенціал в міокарді шлуночків;
• Зубець S – в нормальній ситуації він негативний, показує завершальний процес роботи електрики в шлуночках, в нормі такий зубець буде нижче, ніж зубець R;
• Т – повинен бути позитивним, тут мова йде про відновному процесі биопотенциала в серце.
• Частота серцевих скорочень повинна знаходитися в межах від 60 до 80 в хвилину. Якщо вона виходить за ці межі, то це свідчить про порушення в роботі серця.
• QT – інтервал в нормі для дорослої людини становить 390 -450 мілісекунд.
• Ширина інтервалу QRS повинна складати приблизно 120 мілісекунд.
Зауважимо, що позитивним називається такий зубець, який на діаграмі дивиться вгору, а негативним, відповідно той, який дивиться вниз.

Можливі похибки в результаті


Незважаючи на свої очевидні переваги, дана процедура також має і певні недоліки:
• Одним з основних є непридатність такої діагностики для захворювань серця, які не мають своєї стабільної картини. Якщо болі тимчасові, а кардіограма робиться не в той момент, коли вони відбуваються, то вона не здатна нічого показати.
• Є характеристики серцевої діяльності, які вона не діагностує. Одим із прикладів може послужити наявність і характеристики шумів в серці.
• Порок серця або наявність пухлини в цьому місці не можна визначити тільки на основі використання ЕКГ. Для такого аналізу потрібно буде провести ультразвукову діагностику.
• Для того, щоб використання електрокардіограми давало досить надійний результат, важливо проводити діагноз також і на основі клінічних даних.
Пов’язано це з тим, що різна клінічна картина стану людського організму може призводить до схожим змін в діяльності серця, які були визначені за допомогою ЕКГ. Патології в розшифровці ЕКГ можна визначити згідно з наявними описами різних варіантів кардіограм. Існують докладні таблиці, які допоможуть визначити вид виявленої патології. Для підвищення надійності результату кардіограма повинна поєднуватися з іншими методами діагностики.

Висновок


ЕКГ – важливий засіб діагностики вашої серцево-судинної системи. Вона багато чого може про неї сказати. Має сенс регулярно, хоча б раз в два роки звертатися за проведенням ЕКГ до лікаря.

 

Контакти


Адреса клініки:

02105, м. Київ,
вул. Павла Усенка, б. 8, поверх 4;
Контактні телефони:

(068) 833-88-44;

(063) 833-88-44;

(095) 833-88-44;

e-mail: info@exmedical.com.ua

ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ


×
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ


×